پی آر پی

خانه پی آر پی
پی آر پی-میکروکلینیک تهران

پی آر پی (PRP) چیست؟

یک نوع پلاسمای غلیظ شده پلاکتی است که آن را با ترومبین و کلسیم فلوراید فعال می کنند و باعث می شوند آرتروگرانول آن خارج شود.

این تخلیه آرتروگرانول ها باعث می شود فاکتورهای رشدی که تاثیر مثبتی در ترمیم زخم، استخوان و عصب دارند به وجود بیایند. از روش پی آر پی درمانی معمولا در ترمیم عصب و ترمیم بافت های نرم استفاده می شده و می شود.

همچنین پزشکان از تزریق PRP به پوست سر برای کاهش التهاب پوست و توقف ریزش مو استفاده می‌ کنند. یکی از راه‌ های درمانی ریزش مو  ، تزریق PRP است که باعث افزایش ضخامت و تراکم مو ها می‌ شود.

نکته مهمی که می توان به آن اشاره کرد، این است که درمان به روش پی آر پی در تمام نقاط دنیا به صورت درمان های تحقیقاتی انجام می شود، یعنی وقتی روش های درمانی جدید بخواهند مورد تایید قرار بگیرند و در کتاب های مرجع پزشکی به چاپ برسند، باید کارهای تحقیقاتی کامل و جامعی روی آنها انجام شود.

پی آر پی چه فوایدی دارد ؟

پلاسمای غنی‌شده با پلاکت (پی آر پی) یک روش درمان زیبایی غیر جراحی جدید و انقلابی است که با بهبود مکانیزم طبیعی ترمیم بدن در ارتباط با عملکرد اسکلتی عضلانی باعث کاهش ناراحتی و تسکین درد بیمار در نواحی مختلف بدن می‌ شود. در طول سال‌ های گذشته روش PRP درمانی به خاطر استفاده زیاد آن توسط ورزشکاران حرفه ای، افراد سرشناس و نیز کسانی که با درد عضلانی مواجه شده‌ اند، بیش از پیش شناخته شده است.

در حقیقت امروزه بسیاری افراد از روش تزریق پلاسمای غنی شده با پلاکت برای درمان بیماری های اسکلتی عضلانی، آسیب‌ های ورزشی و بازگشت به فعالیت‌ های عادی و ورزشی با حداقل ناراحتی و درد استفاده می‌ نمایند. در واقع نتایج این تکنیک درمانی نشان دهنده اثربخشی آن در درمان بسیاری از مشکلات همچون آرتروز ، تاندونیت ، و کشیدگی یا پارگی رباط و نیز تسکین سایر ناراحتی‌ های بیمار می‌ باشد.

تزریق پی آر پی می‌ تواند نتایج درمانی بلند مدت برای فرد به همراه داشته و یک روش دائمی برای بهبود فرآیند طبیعی ترمیم بدن باشد. به این ترتیب تزریق پی آر پی دارای نتایجی است که دوام و ماندگاری آن در مقایسه با روش‌ های سنتی کاهش درد، طولانی مدت است.

تزریق پی آر پی ، پی آر جی اف - میکروکلینیک تهران

چه کسانی نباید پی آر پی را انجام دهند؟

👈 افرادی که داروهای رقیق کننده‌ ی خون مصرف می‌ کنند.
👈 کسانی که به طور سنگین دخانیات مصرف می‌ کنند.
👈 کسانی که سابقه‌ ی اعتیاد به مواد مخدر یا الکل دارند.

هم چنین اگر دچار بیماری‌ های زیر هستید، ممکن است این درمان برای شما مناسب نباشد:

👈 سرطان
👈 بیماری‌ های مزمن کبد
👈 بیماری‌ های مزمن پوستی
👈 تعداد کم پلاکت‌ های خونی
👈 بیماری‌ های تیروئیدی

خدمات میکروکلینیک

ساعات کاری

شنبه - سه شنبه 8.00 – 18.00
چهارشنبه 9.00 – 17.00
پنج شنبه 9.00 – 15.00
جمعه تعطیل

تماس سریع

  • Address جردن – خیابان ارمغان غربی – نرسیده به خیابان ولیعصر – مجتمع رز (پلاک ۶۴) – طبقه ی پنجم – واحد ۱۳
  • Phone 02122054152